МИКОЛАЇВ ВІТАЄ


Усім, хто до сих пір не бував у Миколаєві; тим, хто був проїздом, зупинявся на пару днів в готелі і не встиг озирнутися; корінним жителям, позабули про багатства сусідніх вулиць, присвячується …

Загальновідомий факт: князь Георгій Потьомкін знайшов географічно вдале місце для споруди суднобудівної верфі, навколо якої згодом виросло місто Миколаїв. Відповідно, історія міста невіддільна від історії флоту та суднобудування. Це – місія, тактика і стратегія життя в місті. Кораблі, все, що з ними пов'язано, починаючи від проектів розробки, закінчуючи створенням лоцманських карт і навчанням особового складу, все в місті підпорядковувалося єдиної мети. Місто будував кораблі, в тому числі і важкі авіаносні. Хочете переконатися? Приїжджайте.

Потрапивши на екскурсію на суднобудівний завод ім. 61 комунара, можете спостерігати 95% готовність крейсера «Україна». Тим, кому цікава історія найстарішої верфі країни, рекомендуємо потрапити в Музей суднобудування і флоту. Дух історії, дбайливо оберігає співробітниками музею, захопить Вашу увагу і занурить спочатку на кораблі древньої Еллади, потім послідовно буде переміщати, у міру прогресу технологій, на все більш і більш сучасні кораблі, попутно висвітлюючи героїчні будні кожного судна. Вашому синові молодшого шкільного віку гарантуємо неймовірні палаючі очі, невимовний захват, і стовідсоткову причетність до всього розказаного.

Відчуттів масштабності додасть відвідування діючої Миколаївської обсерваторії, найстарішої в Східній Європі. Миколаївська астрономічна обсерваторія була заснована в 1821 р адміралом Грейгом, як морська обсерваторія, з метою забезпечення Чорноморського флоту морехідними картами і навчання морських офіцерів астрономічним методам орієнтування. НАО включена до Попереднього списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України.

Невід'ємною частиною кораблебудування є судноплавство.

Вашу ранкову чашечку кави на набережній прикрасить та наповнить новими емоціями неспішно заходячий на навантаження корабель під ямайським прапором. А якщо Вам пощастило побувати в Миколаєві під час проведення регати, Ви знаєте, це видовище дарує відчуття свята не тільки дітям, а й усім без винятку дорослим.

Якщо хочете доторкнутися до самих витоків і подивитися з чого все починається, вирушайте в яхт-клуб, буде присутнім на тренуванні наймолодших яхтсменів. Тут з 6 років дітей вчать мистецтву поводження з вітрилом, і повірте: на Ваших очах український яхтовий спорт. Ми Вам порекомендуємо яхти і екіпажі, з якими буде комфортно зробити не тільки годинну прогулянку по річці, але і багаті враженнями морську подорож на Кінбурнську косу. І це буде історія, яку розповідають онукам …

Статті